Microsoft Intune dla Surface

Urządzenia Surface to produkt skierowany do klienta biznesowego. Wydajność i parametry techniczne sprawiają, że jest idealnym narzędziem do pracy w każdych warunkach. Zarówno, gdy chodzi o sytuacje bardziej mobilne, jak ciągłe wyjazdy do klientów lub na spotkania, czy styl pracy stacjonarny lub zdalny, gdzie użytkownik pracuje przy biurku. W każdej z podanych sytuacji, najważniejszym aspektem jest możliwość zarządzania urządzeniem należącym do organizacji. Drugim ważnym elementem jest wdrożenie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, nie zapominając o jak najszybszym wdrożenia urządzenia dla nowych pracowników. Odpowiedzią na te wszystkie potrzeby jest usługa Microsoft Intune. 

Zalety Microsoft Intune

Microsoft Intune - co to jest

Microsoft Intune to usługa chmurowa, przeznaczona do zarządzania urządzeniami mobilnym, inaczej zwanego MDM (Mobile Device Management) oraz zarządzaniem aplikacjami mobilnymi, czyli MAM (Mobile Application Management). Usługa Intune daje możliwość kontrolowania sposobu używania urządzeń w organizacji, takich jak telefony komórkowe, tablety i laptopy. W Microsoft Intune można również zadbać o konfigurację określonych zasad. Pozwala to na kontrolowanie aplikacji oraz urządzeń. Usługa Intune jest dostępna w wybranych pakietach Microsoft 365 oraz Enterprise Mobility + Security. Dodatkowo można zakupić usługę jako oddzielny produkt, jeśli organizacja spełnia wymagania jej dotyczące.  

Za pomocą Microsoft Intune można kontrolować zarówno aplikacje, jak i urządzenia. Żeby tego dokonać trzeba utworzyć zasady dotyczące konkretnych działań. Przykładowo, dział IT w organizacji może utworzyć regułę, w której blokuje wysyłanie wiadomości e-mail do osób spoza organizacji. Może też wymusić od posiadacza urządzenia ustawienia hasła dostępu, które powinno spełniać konkretne warunki takie, jak ilość znaków, typ hasła oraz ilość dni kiedy zabezpieczenie ma wygasnąć i będzie trzeba utworzyć nowe. Dodatkowo usługa Microsoft Intune jest zintegrowana z Azure Active Directory, co umożliwia kontrolowanie, kto posiada dostęp i do czego.  Oprócz kwestii bezpieczeństwa i kontrolowania, usługa Intune umożliwia przyspieszenie wdrożenia nowych urządzeń w organizacji. Dział IT, po wcześniejszym utworzeniu odpowiednich polityk, może wdrożyć ustalone aplikacje na urządzeniach lub ograniczyć dostęp do konkretnych aplikacji możliwych do zainstalowania. Poza aplikacjami Microsoft Intune posiada opcję AutoPilot, która daje możliwość wdrożenia urządzenia jeszcze przed otworzeniem pudełka, o czym przeczytać można w artykułach o AutoPilot oraz AutoPilot White Glove

Chcesz, aby urządzenia Surface w Twojej firmie były zarządzane przez Microsoft Intune?

Masz pytania?

Napisz Do nas: