Autopilot i Surface: nowe podejście do wdrożeń w biznesie

W ostatnim czasie świat musiał zmienić swoje podejście, dzięki czemu pojawiło się wiele nowych rozwiązań, w tym właśnie Usługa AutoPilota dla urządzeń Surface. Dowiedz się na czym ona polega i co dzięki niej zyska Twoja firma.

Urządzenia Surface są skierowane do organizacji, które oczekują od komputerów stylowego wyglądu idącego razem z wydajnością na najwyższym poziomie. Właśnie tego typu narzędziem do pracy są urządzenia od firmy Microsoft. Oprócz wymagań technicznych i mobilności ważnym dla organizacji elementem jest łatwość wdrożenia urządzeń i możliwość zarządzania nimi. Dlatego w tym aspekcie firma Microsoft wyciąga pomocną dłoń do administratorów i ich organizacji w postaci funkcji AutoPilot. Została ona stworzona aby uprościć proces wdrożenia nowych komputerów z Windows 10 i zarządzania nimi w usłudze Microsoft Intune.

Zalety Autopilota w Surface:

Jak działa AutoPilot w Surface?

Funkcja AutoPilot to usługa wdrażania urządzenia oraz zarządzania nim w chmurze Microsoft. Dzieje się to za sprawą takich usług jak Azure Active Directory i Microsoft Intune, inaczej MDM (Mobile Device Management). AutoPilot na urządzeniach Surface polega na wysłaniu nowego urządzenia do miejsca wykonywania pracy pracownika, który następnie uruchamia urządzenie po raz pierwszy. Zaraz po przywitaniu nowego użytkownika oraz przejściu przez konfigurację, w której pracownik podłącza urządzenie do Internetu, zostanie on poproszony o wpisanie swoich poświadczeń firmowych. Są nimi być  w adres mailowy wraz z unikatowym hasłem. Za pomocą wcześniej skonfigurowanego przez administratorów IT profilu wdrożenia AutoPilot, urządzenie zostaje dołączone do organizacji w usłudze Microsoft Intune i administrator lub dział IT ma możliwość nim zarządzać.

Profil wdrożenia funkcji AutoPilot, jest ważnym elementem w dużych organizacjach, gdzie nowe urządzenia pojawiają się bardzo często. Z pomocą profilu AutoPilot, dział IT nie musi tworzyć kolejnych profili i konfigurować nowych urządzeń. Wystarczy przypisać nowe urządzenie do tego samego profilu wdrożenia. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są dynamiczne grupy urządzeń w Azure Active Directory, które automatycznie dodadzą do grupy nowe urządzenia i przypiszą profil wdrożenia.

Chciałbyś wdrożyć Surface z pomocą Autopilota w swojej firmie?

Masz pytania?

Napisz Do nas: